PiercingAutor: Pán ze Štíru | Hodnocení |
Přišlo léto a s ním odhalená lidská těla. Dnes už nás nepřekvapí, že kolem nás projde dívka nebo muž s kroužkem nebo jehlou s kamínkem v uchu, nose, jazyce, pupku a kdo je pozorný, tak pozná i umístění piercingu na jiných místech těla.
Malá odbočka. Je to asi dva roky co za mnou přišla jedna kolegyně a přišla si stěžovat na svoji tenkrát 16ti letou dceru, že jí přišla domu s s čímsi v pupku, a že jí to hnisá. Já se na ni podíval a nechal si vyprávět ono story, jak se jí dcera svěřila, že kdesi na Václavském náměstí zašla do studia, a že si do pupíku nechala dát jehlu s kuličkou a kamínkem. Ona matka se rozčilovala, že tohle musí dát dolu, a že co je to moresy a mánii tento piercing? Já se podíval po druhé a řekl jsem jí, že i ona má piercing a ona mi pomalu omdlela. Nevěřila svým uším, že ona dáma v letech, má též piercing. Ano má, je to cizí slovo pro píchnutí nějaké části lidského těla. I takové náušnice jsou vlastně piercing. Poradil jsem co s tím má dcera udělat a od té doby jsem jak sám udělal piercing mnoha lidem tak i v této oblasti poradil.
Tak odkud se piercing vlastně vzal. Je to pohled do minulosti a do života lidských kmenů jak v Africe, tak Americe, i když najdeme jinak dělaný piercing i v Asii.
Proč? Je to jednoduché. Lidské tělo je krásné a současně velice jednotvárné. Je sice pět ras, ale základ, žena a muž je úplně stejný. Prazáklad této praktiky je v minulosti a to, že prostřednictvím nasazení nějakého předmětu na lidské tělo "zkrásnělo" nebo hlavně u Afrických kmenů se piercing používal především, jako zvýraznění svých postojů, kvalit, ale i jako strašidlo proti nepříteli. Možná jste viděli fotky domorodých bojovníků a propíchanými nosy, ústy, dřevěnými tyčkami, které mají za úkol odstrašit nepřítele, ale také i udat postavení v kmenové hierarchii. A úplně poslední je prostřednictvím bolesti dostat se do společnosti dospělých. O historii piercingu by se toho dalo napsat velice moc a pokud máte zájem tak nechte vzkaz nebo mi napište a já tento článek doplním o nějakou tu historii.
Dnes je velkou módou jít s dobou a doba si žádá podstoupit bolest a nechat si zkrášlit tělo kouskem kovu, náušnice už nejsou ono. Takže kam s tím. Zde je odpověď složitá. Závisí co od toho očekávám a zda to mají vidět ostatní nebo je to můj intimní šperk.
Jedna rada na úvod na rozdíl od tetování, piercing lze sundat a ranka která se vytvořila časem zaroste. Nicméně jedna rada jako základ. Ten kdo trpí sennou rýmou tomu nedoporučuji piercing nosních dírek, nebo míst pod nosem. Ze dvou důvodů. První: rýma je "choroba" a do ranky se dostávají mikroskopické částečky infekce, takže ranka se nehojí a také se do ní infekce zanáší, tedy organismus bojuje s nemocí nejen na postiženém místě (nosní dutiny), ale v celém těle (prostřednictvím přenosu krví). Druhé, časté utírání nosu a horního rtu má za následek neustálé zadrhávání kapesníku o předmět a tak je to bolestivé, ale hrozí ztráta a pak i zanášení mikrobů špíny do piercingu a proto opět hrozí onemocnění.
Ale zpět. Piercing neboli píchnutí lze tedy aplikovat na každý kousek těla, včetně genitálií. Jde opravdu o to aby osoba, která si jej nechá aplikovat se přesně a jasně rozhodla. Pokud je jasné co a kam, pak nastává druhá věc, kde. Po světě a České republice je velké množství tatoo a piercingových studií, kde piercing aplikují, ale je nutné hledět na hygienu a také na osobu. Sám jsem prošel některé studia a z hrůzou jsem utekl, neboť dovolím si říci, že doma mám čistěji. Prostor zanedbaný, nástroje neviděly vodu hodně dlouho, vyvaření jehel ani nemluvě a rukavice neznaly. Sledujte i osobu, jak o tom mluví, zda si místo před aplikací prohlédne a jak je čistý. I to napoví o tom, jak bude piercing úspěšný. (Tento článek není o tom, abych doporučoval studia, i když jedno doporučím a to sám sebe, kromě jazyku který nedělám, udělám Vám piercing kde si jen budete přát.)
Jak se piercing dělá. Kovový kroužek, jehlice se dá buď nechat udělat na zakázku, nebo se dá zakoupit. Může být aplikováno cokoli, od stříbra, zlata, přes chirurgickou ocel, až po titanové kousky. Tak tedy základem by měly být klasické kovy nepodléhající korozi a kovy, které s pokožkou a lidskými tkáněmi, hlavně kůží jsou pozitivní, nepůsobí problém. Ano někdo je alergický na zlato či stříbro, takže tady bych doporučoval chirurgické kovy nebo drahé kovy, titan, niobium apod.
Takže místo, (NEZKOUŠEJTE TO POKUD NEMÁTE PRAXI A LÉKAŘSKÉ ZKUŠENOSTI O ANATOMII TĚLA!!! Může dojít k poškození zdraví, které je trestné!!!) kde se má předmět umístit tak, se očistí a pak jehlou se místo propíchne. Předmět se před tím desinfikuje i několik hodin. Vlastní vpich je téměř nebolestivý, jedná se i přes velkou jehlu, bolest stejnou, jako když Vám lékař aplikuje lék nebo je Vám odebíraná krev a to se týká i míst, kde je velké množství nervových center tj. bradavky, labie, penis.
A teď to hlavní!! Mnoho lidí si myslí, že když mne píchli tak jsem zajímavý, to má dotyčná osoba pravdu, překonala bolest, ale neuvědomuje si, že je vlastně nemocná. Ta nemoc není nakažlivá, a dokonce doktoři se tak trochu dopouští omylu, když Vám neřeknou, že po aplikaci jehly by jste se neměli od 2 do 5 dnů koupat, nebo místo vpichu dlouhodobě namáčet, dále neměli by jste se koupat na plovárnách, v rybnících a jiných tocích. U piercingu dokonce se jedná o týdny a měsíce. Proč???? Odpověď je jednoduchá, Tělo si musí zvyknout na aplikaci kovu a dále. Okolo kovu je mikroskopická trhlina - místo - kudy se do rány dostává voda a nečistota a tak vlastně je zde možnost zanícení a problému. Jak na problémy. Tak tedy místo by se mělo jen opláchnout tekoucí vodou a to jen velice krátce a případně použít dezinfekční mýdlo. Pak použít mast, nejlépe Framykoin, antiseptika a dále bílou lékařskou vazelínu a to i několikrát denně. Denně by se mělo a v prvních dnech i několikrát kontrolovat místo, kde byla věc aplikována. Také pokud to jde se předmětu nedotýkat a pokud ano tak jen čistými prsty, nejlépe dezinfikovaný nebo čerstvě umytými. Asi po týdnu dvou je možné používat už klasické mýdlo a koupat se v tekoucí vodě bez velké příměsi chlóru nebo jiných chemikálií - týká se to bazénů jak veřejných tak vlastních. Asi po 4 - 6 týdnech jde u složitějších píchnutí o dohojování a je možné se už plně věnovat svým zálibám.
Jen pro zajímavost uvádím některé doby hojení: Oční víčka teda prostor nad apod. víčkem od 4 týdnů po 2 měsíce Rty: 2- 4 měsíce Bradavky pánské 2 - 5 měsíců Bradavky dámské 3- 6 měsíců, přitom zde pozor na propíchnutí mléčných žláz Velké pysky 2-3 měsíce Malé pysky 2-3 měsíce Klitoris 2-3 měsíce zde také pozor zde může při špatném píchnutí dojít k velkým problémům se vzrušivostí Penis od 2 týdnů, pokud je to na kůži po 3 měsíce pokud to prochází vlastním penisem i zde pozor na místa, kde jsou topořící místa.
Ale i pak po zahojení je třeba věnovat piercingu pozornost, občas jej sundat a vyčistit zejména místa kde se usazuje kožní maz a s tím i špína. Čistění se provádí prostřednictvím horké vody a dezinfekce. Nedoporučuji používat čistící prostředky založené na chemické bázi. Asi tak po třech letech by se kroužek měl na pár dní sundat a nechat místo "odpočinout". Nebojte se místo nezroste. Předmět se dá opět vložit zpět.
...::: Tip pro Vás: Souprava na prodloužení penisu Jes Extender Original Standard :::...
Sexshop Sexujte.cz